Angelina Kierońska - violono I

Angelina Kierońska  - 1st Violin

Born in 1986 in Tarnow, Poland. She began studying violin at 7 years old with Professor Urszula Pikusa. She graduated with highest honors under supervision of Professor Zbigniew Musial. She completed her studies at the Krakow Academy of Music in the class of Professor Robert Kabara and she got master degree in 2011.

Finalist of the Fourth Countrywide Grazyna Bacewicz Violin Competition in Wroclaw. She took part in XXI Tydzien Talentow Competition promoting young and talented musicians. She also mastered her violin performing skills attending violin and chamber master classes, and participating in a numerous music competitions.

Continuously developing her interest, she participates in a variety of artistic events, recordings, concerts and musical-theater projects. Since 2008 she is also improving her skills as a violin teacher. Member of Tarnów Chamber orchestra, she also frequently cooperates with leading Polish Symphonic Orchestras performing in Poland and abroad.

Since 2010 she has been a member of Orchestra of Live founded by Nigel Kennedy.

Violin – Mathias Heinicke Geigenbauer Wildstein b. Eger 1923 Bohemia

Alicja Soboń - violono II

Alicja Soboń - 2nd Violin

Urodzona 30 października 1983 roku w Tarnowie, Polska. Nauke gry na skrzypcach rozpoczela w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Zbigniewa Musiala. W latach 1997-2000 byla uczennica w klasie skrzypiec mgr Magdaleny Szuster. Z wyroznieniem ukonczyla OSM I i II stopnia im.I.J.Paderewskiego w Tarnowie.

Jest laureatką kilku konkursów skrzypcowych m.in Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Janiny Garści ( 3 nagroda), Ogólnopolski Konkurs Muzyki Bachowskiej w Zielonej Gorze ( wyróżnienie), Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz ( wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu G.Bacewicz), udział w Konkursie Skrzypcowym w Krakowie. Wielokrotnie występowała na tarnowskiej scenie muzycznej,od 1994 – 1999 brała coroczny udział w Tarnowskim « Tygodniu talentów » oraz cyklicznych koncertach organizowanych w Dołędze, Kąśnej Dolnej, Tarnowskim Teatrze. W 2002 roku rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Krakowie które ukończyła w 2008 roku w klasie dr Piotra Tarcholika. Brała udział w kursach mistrzowskich solowych i kameralnych. Swoje umiejętności doskonaliła w klasie prof. Marcina Baranowskiego ( AM w Poznaniu) oraz prof. Bartosza Bryły (AM we Wrocławiu). Współpracowała m.in z Orkiestrą Kameralną w Radomiu, Orkiestrą Kameralną w Przemyślu, NOSPR, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej (OAB) Cappella Cracoviensis.

Od 2010 roku pracuje również jako nauczyciel gry na skrzypcach w Tarnowskiej Szkole Muzycznej. Obecnie gra na instrumencie będącym manufaktura niemiecka pochodząca z lat 20 tych XX wieku.

Karolina Stasiowska

Karolina Stasiowska

Naukę gry na altówce rozpoczęła mając 11 lat. W roku 2005 ukończyła z wyróżnieniem OSM II st. im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie mgr Krzysztofa Wieczorka. Od października 2005r. do 2010r. studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Prof. Janusza Pisarskiego oraz as. Anety Dumanowskiej.

Od kwietnia 2010 jest muzykiem « Orchestra of Life »- orkiestry założonej przez Nigela Kennedy

Swoje umiejętności kształciła na kursach mistrzowskich m.in. u: Prof. S. Kamasy,Prof. I. Albrecht, Prof. A.Darzins, Prof. A. Levitana, Prof. J. Tryczyńskiego,Prof. K.Śmietany, Prof. Ch. Desjardins , Prof. P. Bücka, Prof. D. Połońskiego,Prof. T. Vaghy.

W lutym 2004 roku otrzymała pierwsze wyróżnienie na Ogólnopolskim konkursie altówkowym w Dusznikach Zdroju. W 2004 roku została laureatką Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec i altówki w Krakowie. W kwietniu 2004 zajęła szóste miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach klas skrzypiec i altówki w Warszawie.W 2004r brała udział w Ogólnopolskim konkursie altówkowym we Wrocławiu, a w 2006r. w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalistów Smyczkowych. W listopadzie 2008r. została półfinalistką Ogólnopolskiego konkursu altówkowego im. Jana Rakowskiego w Poznaniu.

W 2006r. została zaproszona na kurs « Gotland Baltic Music Academy » (Visby,Szwecja), który sfinansowało jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gotland University. W październiku tego samego roku wystąpiła na festiwalu « Et les Musiciens » w Lyonie.

Współpracuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Opery Kameralnej, Krakowską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną « Soave », Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orchestra Temporanea.

Od 2001 do 2005 roku była koncertmistrzem altówek orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii z którą odbyła tournee po Holandii, Belgii, Francji i Niemczech (również jako solistka- Nordfriesland, Meldorf).

Gra na instrumencie Jana Pawlikowskiego wykonanym w 2006r.

Anna Podkościelna-Cyz

Anna Podkościelna-Cyz

Urodzona 11 czerwca 1979 roku w Tarnowie.Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat 7 pod kierunkiem Bogdana Kołodziejczyka i pod jego opieką artystyczną pozostała do ukończenia ZSM w Tarnowie w roku 1998.

Dyplom i tytuł magistra sztuki otrzymała w roku 2003 po studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie jako pierwsza studentka wybitnego polskiego wiolonczelisty Adama Klocka. Podczas studiów, w latach 2001- 2003 pełniła funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel orkiestry symfonicznej AM w Krakowie.Uczestniczyła w kursach mistrzowskich m.in. pod kierunkiem Andrzeja Bauera oraz Agaty Jareckiej oraz dwukrotnie została zaproszona do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu « Tydzień Talentów », prezentującym szczególnie uzdolnionych muzyków.

W latach 1988-2008 wraz z kwartetem smyczkowym towarzyszącym Dziewczęcemu Chórowi Katedralnemu Puellae Orantes odbyła wiele podróży koncertowych m.in. do USA, Włoch, Francji, Niemiec, Belgii i Holandii.

Od roku 1997 jest związana z Tarnowską Orkiestrą Kameralną, gdzie pełni funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel. Współpracuje także z z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz krakowską Orkiestrą Creo. Miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi dyrygentami m.in: Łukaszem Borowiczem, Michałem Nestorowiczem, Wojciechem Michniewskim, Tomaszem Bugajem, Wojciechem Czepielem. Na swoim koncie ma zespołowe nagrania płyt CD m.in. z muzyką W. A. Mozarta, I. J. Paderewskiego, F. Poulenca, G. G. Gorczyckiego, W. Kilara.

W sezonie 2007/2008 współpracowała z Tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego wykonując muzykę do spektaklu « Hamlet i inni » w reż. Wojciecha Markiewicza.

Osobny nurt działalności artystycznej stanowi fascynacja muzyką gospel. Od 2005r. jest dyrygentem Tarnowskiego Chóru Gos.pl – 30 osobowej grupy wykonującej muzykę contemporary gospel oraz prowadzi warsztaty i spotkania z muzyką gospel.

Jest założycielem i menagerem Żeńskiego Kwartetu Smyczkowego Con Affetto.

Gra na instrumencie współczesnym, wykonanym specjalnie dla niej i podarowanym przez flamandzkiego lutnika Theo Faesa w roku 1996.

Angelina Kierońska - violono I

Angelina Kierońska  - violono I

Urodzona 17 kwietnia 1986 roku w Tarnowie, Polska. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat pod kierunkiem mgr Urszuli Pikusy. W 2005 roku z wyróżnieniem ukończyła OSM I i II st. im I. J. Paderewskiego w Tarnowie, w klasie skrzypiec mgr Zbigniewa Musiała. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie , gdzie w latach 2005-2011 studiowała pod kierunkiem prof. Roberta Kabary.

Finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w 1998 roku. Rok później otrzymała Stypendium Grodzkie Fundacji im. H. J. Tarnowskiego i nagrodę Prezydenta Miasta Tarnowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Uczestniczyła w XXI Ogólnopolskim Festiwalu „ Tydzień Talentów” promującym młodych i uzdolnionych muzyków. Ponadto brała udział w licznych konkursach skrzypcowych m.in. w Olsztynie, Zielonej Górze, Poznaniu i Wrocławiu. Swoje umiejętności doskonaliła podczas kursów mistrzowskich solowych i kameralnych pod kierunkiem znakomitych profesorów – prof. Teresy Głąbównej (AM Kraków), prof. Iwony Wojciechowskiej (AM Łódź), prof. Tadeusza Gadziny (UM Warszawa), dr Dominika Połońskiego ( AM Łódź i Kraków) oraz Danwen Yiang (USA).

Od 2005 roku jest członkiem Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej. Ponadto współpracuje z różnymi orkiestrami koncertując w Polsce i za granicą m.in. Sinfoniettą Cracovią, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Filharmonią w Rzeszowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. W latach 2008-2011 występowała w Teatrze Ludowym w Krakowie akompaniując sztuce W. Szekspira „Kupiec Wenecki” w reż. Tomasa Svobody.

W lipcu 2010 roku została członkiem „ Orchestra of Live” – orkiestry założonej przez Nigela Kennediego. Od września 2008 roku realizuje się również w pracy pedagogicznej jako nauczyciel gry na skrzypcach w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Gra na instrumencie lutniczym Mathias Heinicke Geigenbauer Wildstein b. Eger 1923 Bohemia

Alicja Soboń - violono II

Alicja Soboń - violono II

Urodzona 30 października 1983 roku w Tarnowie, Polska. Nauke gry na skrzypcach rozpoczela w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Zbigniewa Musiala. W latach 1997-2000 byla uczennica w klasie skrzypiec mgr Magdaleny Szuster. Z wyroznieniem ukonczyla OSM I i II stopnia im.I.J.Paderewskiego w Tarnowie.

Jest laureatką kilku konkursów skrzypcowych m.in Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Janiny Garści ( 3 nagroda), Ogólnopolski Konkurs Muzyki Bachowskiej w Zielonej Gorze ( wyróżnienie), Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz ( wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu G.Bacewicz), udział w Konkursie Skrzypcowym w Krakowie. Wielokrotnie występowała na tarnowskiej scenie muzycznej,od 1994 – 1999 brała coroczny udział w Tarnowskim « Tygodniu talentów » oraz cyklicznych koncertach organizowanych w Dołędze, Kąśnej Dolnej, Tarnowskim Teatrze. W 2002 roku rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Krakowie które ukończyła w 2008 roku w klasie dr Piotra Tarcholika. Brała udział w kursach mistrzowskich solowych i kameralnych. Swoje umiejętności doskonaliła w klasie prof. Marcina Baranowskiego ( AM w Poznaniu) oraz prof. Bartosza Bryły (AM we Wrocławiu). Współpracowała m.in z Orkiestrą Kameralną w Radomiu, Orkiestrą Kameralną w Przemyślu, NOSPR, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej (OAB) Cappella Cracoviensis.

Od 2010 roku pracuje również jako nauczyciel gry na skrzypcach w Tarnowskiej Szkole Muzycznej. Obecnie gra na instrumencie będącym manufaktura niemiecka pochodząca z lat 20 tych XX wieku.

Karolina Stasiowska

Karolina Stasiowska

Naukę gry na altówce rozpoczęła mając 11 lat. W roku 2005 ukończyła z wyróżnieniem OSM II st. im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie mgr Krzysztofa Wieczorka. Od października 2005r. do 2010r. studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Prof. Janusza Pisarskiego oraz as. Anety Dumanowskiej.

Od kwietnia 2010 jest muzykiem « Orchestra of Life »- orkiestry założonej przez Nigela Kennedy

Swoje umiejętności kształciła na kursach mistrzowskich m.in. u: Prof. S. Kamasy,Prof. I. Albrecht, Prof. A.Darzins, Prof. A. Levitana, Prof. J. Tryczyńskiego,Prof. K.Śmietany, Prof. Ch. Desjardins , Prof. P. Bücka, Prof. D. Połońskiego,Prof. T. Vaghy.

W lutym 2004 roku otrzymała pierwsze wyróżnienie na Ogólnopolskim konkursie altówkowym w Dusznikach Zdroju. W 2004 roku została laureatką Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec i altówki w Krakowie. W kwietniu 2004 zajęła szóste miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach klas skrzypiec i altówki w Warszawie.W 2004r brała udział w Ogólnopolskim konkursie altówkowym we Wrocławiu, a w 2006r. w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalistów Smyczkowych. W listopadzie 2008r. została półfinalistką Ogólnopolskiego konkursu altówkowego im. Jana Rakowskiego w Poznaniu.

W 2006r. została zaproszona na kurs « Gotland Baltic Music Academy » (Visby,Szwecja), który sfinansowało jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gotland University. W październiku tego samego roku wystąpiła na festiwalu « Et les Musiciens » w Lyonie.

Współpracuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Opery Kameralnej, Krakowską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną « Soave », Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orchestra Temporanea.

Od 2001 do 2005 roku była koncertmistrzem altówek orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii z którą odbyła tournee po Holandii, Belgii, Francji i Niemczech (również jako solistka- Nordfriesland, Meldorf).

Gra na instrumencie Jana Pawlikowskiego wykonanym w 2006r.

Anna Podkościelna-Cyz

Anna Podkościelna-Cyz

Urodzona 11 czerwca 1979 roku w Tarnowie.Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat 7 pod kierunkiem Bogdana Kołodziejczyka i pod jego opieką artystyczną pozostała do ukończenia ZSM w Tarnowie w roku 1998.

Dyplom i tytuł magistra sztuki otrzymała w roku 2003 po studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie jako pierwsza studentka wybitnego polskiego wiolonczelisty Adama Klocka. Podczas studiów, w latach 2001- 2003 pełniła funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel orkiestry symfonicznej AM w Krakowie.Uczestniczyła w kursach mistrzowskich m.in. pod kierunkiem Andrzeja Bauera oraz Agaty Jareckiej oraz dwukrotnie została zaproszona do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu « Tydzień Talentów », prezentującym szczególnie uzdolnionych muzyków.

W latach 1988-2008 wraz z kwartetem smyczkowym towarzyszącym Dziewczęcemu Chórowi Katedralnemu Puellae Orantes odbyła wiele podróży koncertowych m.in. do USA, Włoch, Francji, Niemiec, Belgii i Holandii.

Od roku 1997 jest związana z Tarnowską Orkiestrą Kameralną, gdzie pełni funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel. Współpracuje także z z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz krakowską Orkiestrą Creo. Miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi dyrygentami m.in: Łukaszem Borowiczem, Michałem Nestorowiczem, Wojciechem Michniewskim, Tomaszem Bugajem, Wojciechem Czepielem. Na swoim koncie ma zespołowe nagrania płyt CD m.in. z muzyką W. A. Mozarta, I. J. Paderewskiego, F. Poulenca, G. G. Gorczyckiego, W. Kilara.

W sezonie 2007/2008 współpracowała z Tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego wykonując muzykę do spektaklu « Hamlet i inni » w reż. Wojciecha Markiewicza.

Osobny nurt działalności artystycznej stanowi fascynacja muzyką gospel. Od 2005r. jest dyrygentem Tarnowskiego Chóru Gos.pl – 30 osobowej grupy wykonującej muzykę contemporary gospel oraz prowadzi warsztaty i spotkania z muzyką gospel.

Jest założycielem i menagerem Żeńskiego Kwartetu Smyczkowego Con Affetto.

Gra na instrumencie współczesnym, wykonanym specjalnie dla niej i podarowanym przez flamandzkiego lutnika Theo Faesa w roku 1996.

Angelina Kierońska - violono I

Angelina Kierońska  - violono I

Urodzona 17 kwietnia 1986 roku w Tarnowie, Polska. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat pod kierunkiem mgr Urszuli Pikusy. Nad późniejszym rozwojem artystycznym młodej skrzypaczki czuwał mgr Zbigniew Musiał w klasie którego ukończyła Szkołę Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie skrzypiec prof Roberta Kabary.

Finalistka IV Ogólnopolskiego Konkursu Skrzypcowego im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu w 1998 roku. Rok później otrzymała Stypendium Grodzkie Fundacji im. H. J. Tarnowskiego i nagrodę Prezydenta Miasta Tarnowa za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki. Brała również udział w XXI Ogólnopolskim Festiwalu „ Tydzień Talentów” promującym młodych i uzdolnionych muzyków. Swoje umiejętności doskonaliła podczas licznych kursów mistrzowskich solowych i kameralnych pod kierunkiem znakomitych profesorów polskiej violinistyki.

Nieustannie rozwija swoje zainteresowania uczestnicząc w różnorodnych projektach artystycznych, nagraniach płyt, koncertach oraz przedsięwzięciach muzyczno-teatralnych. Od 2005 roku jest członkinią Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej, ponadto regularnie współpracuje z czołowymi polskimi orkiestrami koncertując w Polsce i za granicą.

W lipcu 2010 roku została członkiem „ Orchestra of Live” – orkiestry założonej przez Nigela Kennediego odbywając tournee po Europie. Od września 2008 roku realizuje się również w pracy pedagogicznej rozwijając swoje umiejętności jako nauczyciel gry na skrzypcach w Zespole Szkół Muzycznych w Tarnowie.

Gra na instrumencie lutniczym Mathias Heinicke Geigenbauer Wildstein b. Eger 1923 Bohemia

Alicja Soboń - violono II

Alicja Soboń - violono II

Urodzona 30 października 1983 roku w Tarnowie, Polska. Nauke gry na skrzypcach rozpoczela w wieku 6 lat pod kierunkiem mgr Zbigniewa Musiala. W latach 1997-2000 byla uczennica w klasie skrzypiec mgr Magdaleny Szuster. Z wyroznieniem ukonczyla OSM I i II stopnia im.I.J.Paderewskiego w Tarnowie.

Jest laureatką kilku konkursów skrzypcowych m.in Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Janiny Garści ( 3 nagroda), Ogólnopolski Konkurs Muzyki Bachowskiej w Zielonej Gorze ( wyróżnienie), Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Grażyny Bacewicz ( wyróżnienie za najlepsze wykonanie utworu G.Bacewicz), udział w Konkursie Skrzypcowym w Krakowie. Wielokrotnie występowała na tarnowskiej scenie muzycznej,od 1994 – 1999 brała coroczny udział w Tarnowskim « Tygodniu talentów » oraz cyklicznych koncertach organizowanych w Dołędze, Kąśnej Dolnej, Tarnowskim Teatrze. W 2002 roku rozpoczęła studia w Akademii Muzycznej w Krakowie które ukończyła w 2008 roku w klasie dr Piotra Tarcholika. Brała udział w kursach mistrzowskich solowych i kameralnych. Swoje umiejętności doskonaliła w klasie prof. Marcina Baranowskiego ( AM w Poznaniu) oraz prof. Bartosza Bryły (AM we Wrocławiu). Współpracowała m.in z Orkiestrą Kameralną w Radomiu, Orkiestrą Kameralną w Przemyślu, NOSPR, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej (OAB) Cappella Cracoviensis.

Od 2010 roku pracuje również jako nauczyciel gry na skrzypcach w Tarnowskiej Szkole Muzycznej. Obecnie gra na instrumencie będącym manufaktura niemiecka pochodząca z lat 20 tych XX wieku.

Karolina Stasiowska

Karolina Stasiowska

Naukę gry na altówce rozpoczęła mając 11 lat. W roku 2005 ukończyła z wyróżnieniem OSM II st. im. M. Karłowicza w Krakowie w klasie mgr Krzysztofa Wieczorka. Od października 2005r. do 2010r. studiowała na Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem Prof. Janusza Pisarskiego oraz as. Anety Dumanowskiej.

Od kwietnia 2010 jest muzykiem « Orchestra of Life »- orkiestry założonej przez Nigela Kennedy

Swoje umiejętności kształciła na kursach mistrzowskich m.in. u: Prof. S. Kamasy,Prof. I. Albrecht, Prof. A.Darzins, Prof. A. Levitana, Prof. J. Tryczyńskiego,Prof. K.Śmietany, Prof. Ch. Desjardins , Prof. P. Bücka, Prof. D. Połońskiego,Prof. T. Vaghy.

W lutym 2004 roku otrzymała pierwsze wyróżnienie na Ogólnopolskim konkursie altówkowym w Dusznikach Zdroju. W 2004 roku została laureatką Makroregionalnych Przesłuchań klas skrzypiec i altówki w Krakowie. W kwietniu 2004 zajęła szóste miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach klas skrzypiec i altówki w Warszawie.W 2004r brała udział w Ogólnopolskim konkursie altówkowym we Wrocławiu, a w 2006r. w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalistów Smyczkowych. W listopadzie 2008r. została półfinalistką Ogólnopolskiego konkursu altówkowego im. Jana Rakowskiego w Poznaniu.

W 2006r. została zaproszona na kurs « Gotland Baltic Music Academy » (Visby,Szwecja), który sfinansowało jej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Gotland University. W październiku tego samego roku wystąpiła na festiwalu « Et les Musiciens » w Lyonie.

Współpracuje z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Krakowskiej Opery Kameralnej, Krakowską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną « Soave », Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej, Orchestra Temporanea.

Od 2001 do 2005 roku była koncertmistrzem altówek orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii z którą odbyła tournee po Holandii, Belgii, Francji i Niemczech (również jako solistka- Nordfriesland, Meldorf).

Gra na instrumencie Jana Pawlikowskiego wykonanym w 2006r.

Anna Podkościelna-Cyz

ils sa Anna Podkościelna-Cyz

Urodzona 11 czerwca 1979 roku w Tarnowie.Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wieku lat 7 pod kierunkiem Bogdana Kołodziejczyka i pod jego opieką artystyczną pozostała do ukończenia ZSM w Tarnowie w roku 1998.

Dyplom i tytuł magistra sztuki otrzymała w roku 2003 po studiach na Akademii Muzycznej w Krakowie jako pierwsza studentka wybitnego polskiego wiolonczelisty Adama Klocka. Podczas studiów, w latach 2001- 2003 pełniła funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel orkiestry symfonicznej AM w Krakowie.Uczestniczyła w kursach mistrzowskich m.in. pod kierunkiem Andrzeja Bauera oraz Agaty Jareckiej oraz dwukrotnie została zaproszona do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu « Tydzień Talentów », prezentującym szczególnie uzdolnionych muzyków.

W latach 1988-2008 wraz z kwartetem smyczkowym towarzyszącym Dziewczęcemu Chórowi Katedralnemu Puellae Orantes odbyła wiele podróży koncertowych m.in. do USA, Włoch, Francji, Niemiec, Belgii i Holandii.

Od roku 1997 jest związana z Tarnowską Orkiestrą Kameralną, gdzie pełni funkcję koncertmistrza grupy wiolonczel. Współpracuje także z z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz krakowską Orkiestrą Creo. Miała okazję współpracować z wieloma wybitnymi dyrygentami m.in: Łukaszem Borowiczem, Michałem Nestorowiczem, Wojciechem Michniewskim, Tomaszem Bugajem, Wojciechem Czepielem. Na swoim koncie ma zespołowe nagrania płyt CD m.in. z muzyką W. A. Mozarta, I. J. Paderewskiego, F. Poulenca, G. G. Gorczyckiego, W. Kilara.

W sezonie 2007/2008 współpracowała z Tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego wykonując muzykę do spektaklu « Hamlet i inni » w reż. Wojciecha Markiewicza.

Osobny nurt działalności artystycznej stanowi fascynacja muzyką gospel. Od 2005r. jest dyrygentem Tarnowskiego Chóru Gos.pl – 30 osobowej grupy wykonującej muzykę contemporary gospel oraz prowadzi warsztaty i spotkania z muzyką gospel.

Jest założycielem i menagerem Żeńskiego Kwartetu Smyczkowego Con Affetto.

Gra na instrumencie współczesnym, wykonanym specjalnie dla niej i podarowanym przez flamandzkiego lutnika Theo Faesa w roku 1996.